Říjen 10, 2014

Disciplinárka zavřela fotbalistům Dřínova hřiště a napařila pokutu

Mělník – Klub s trestem po předčasně ukončeném utkání souhlasí, dál ho nechce komentovat.

Náhradní domov nejméně 15 kilometrů od toho svého si musejí na dvě nejbližší utkání najít fotbalisté Sokola Dřínov. Jejich klub navíc zaplatí osmitisícovou pokutu a na nejbližší domácí zápasy musí počítat s početnějším týmem pořadatelů i zpřísněným dohledem ze strany okresního fotbalového svazu. Disciplinární komise tak potrestala oddíl za incident, který předčasně ukončil jeho víkendový zápas sedmého kola nejnižší třídy s SK Spomyšl.

„S trestem od disciplinární komise souhlasíme,“ uvedl pro Mělnický deník sekretář Milan Kympl s tím, že klub se dále k celé záležitosti nechce a nebude vyjadřovat. „Napsáno bylo už dost věcí, ať pravdivých či nepravdivých,“ zdůvodnil. Podle zatím nepotvrzených zpráv by měl Dřínov odehrát utkání s béčky Chvatěrub a PTZ v Nové Vsi.

Jak potvrdil předseda disciplinární komise Slavoj Tichý, trest přišel za nedostatečnou pořadatelskou službu, která nezabránila vniknutí diváků na hrací plochu a napadení aktérů zápasu. „Viníkem byl definován domácí tým a jeho fanoušci. Ti neunesli hrubší faul na domácího hráče a rozpoutali strkanici,“ uvedl Slavoj Tichý. Jeho komise vyslechla na svém středečním jednání zástupce obou oddílů, přiklonila se ovšem k verzi toho hostujícího, která se až na údajné maličkosti shodovala se zprávou rozhodčího Dolejšího.

Předčasné ukončení utkání shledala za nastalé situace jako adekvátní také sportovně-technická komise, která zápas zkontumovala v poměru 3:0 ve prospěch hostů. Ti si ovšem vedle bodů odnesli i zážitky, které by si určitě rádi odpustili.

Výpovědi hráčů SK Spomyšl čtěte v pátečním tištěném vydání Mělnického deníku!

Pro Sokol Dřínov jde o první podobný trest. Před časem sice došlo na jeho hřišti k inzultaci rozhodčího, na svědomí ji ovšem měl hostující tým Sokola Ledčice.

Nepodmíněné tresty
4 soutěžní utkání: Zdeněk Křemenák (Kralupy 1901), Václav Pešan (Vysoká), Jan Burger (Spomyšl), 3 SU: Daniel Beránek (D. Beřkovice, od 28. září), Jiří Martinec (Byšice), Martin Hakl (Dřísy), 2 SU: Michal Melich (Obříství), Tomáš Kubeš (Řepín), 1 SU: Přemysl Vlasák (Dolany, od 28. září), Tomáš Vodička (Vysoká), Radek Král (Vojkovice), Jiří Hrstka (Kly), Václav Mrázek (Lobkovice).

Pokuty
8 000 Kč: Sokol Dřínov (+ uzavření hřiště na 2 soutěžní utkání nepodmíněně, zvýšení počtu pořadatelů na sedm a dohled disciplinární komise na třech utkáních na náklady klubu), 6 000 Kč: Sokol D. Beřkovice (+ odebrání tří bodů družstvu dorostu v aktuálním soutěžním ročníku), 1 500 Kč: Petr Štěpánek (vedoucí mužstva dorostu Sokola D. Beřkovice), 250 Kč: PTZ Nelahozeves.

Autor: Luboš Kurzweil (Zdroj: http://melnicky.denik.cz/)