Říjen 3, 2016

FK Kralupy 1901 – Sokol Jeviněves 7:1 (3:1)

Sedm kulí do jeviněvské sítě

Neděle 2. 10. 2016 16:30

5. Blažek František,  1:0

6. Růžička Václav,  2:0

10. Broft Jan,  2:1

41. Řenč Matěj,  3:1

80. Pakandl Vojtěch,  4:1

81. Dobiáš Dalibor,  5:1

88. Dobiáš Dalibor,  6:1

90. Dobiáš Dalibor,  7:1

Rozhodčí: Hampl Miroslav – Braunšveig Vojtěch, Růžička Jiří.

V deštivém nedělním počasí Kaučuk překvapivě ale zaslouženě přestřílel Jeviněves. Ta dostala stejně jako Ferdinand d´Este v Sarajevu sedm kulí, na rozdíl od arcivévody se z toho snad zotaví.

Začátek zápasu se vydařil Kaučuku, který v odvážném útočném rozestavení dvakrát překonal jeviněvskou obranu. Odehráno sotva pět minut. Přesto obraz hry (natož postavení v tabulce – ale to je tak ošemetná věc, o níž není radno se opírat) napovídal, že herně by to mohlo být vyrovnané utkání.

V desáté minutě Honza Broft snížil krásnou střelou z trestňáku na 2:1 a už už to vypadalo, že se Jeviněvsi podaří s domácími srovnat krok. Jenže postupem času se ukazovala okénka v jeviněvské obraně a Kralupští toho dokázali využívat – pravá útočná strana Kaučuku s přispěním krajního obránce Jeviněvské přehrávala a do poločasu po rychlém ťukesu Kaučuk zvýšil na 3:1.

Do druhého počasu šla Jeviněves s odhodláním Kaučuk ještě pořádně potrápit. Již několikrát dokázala utkání otočit. Tentokrát to ale nešlo, hra byla kostrbatá. Z šancí snad jen Jirkou Kokšálem nastřelené břevno branky Kaučuku. A když v osmdesáté minutě zvýšili kralupští na 4:1, sesypala se hra Jeviněvse úplně a dovolila domácím si značně vylepšit celkové skóre. Velká škoda, že Jeviněves přišla minimálně pro podzimní část o Petra Jindřicha, který byl po jednom souboji odnesen na nosítkách. A ještě trochu smutno z toho, že hlouček „fanoušků“ Kaučuku, krom jiných oplzlostí, měl ze zranění soupeře neskrývanou radost. Bylo tam cca 15-20 individuí, IQ dohromady asi jako vypnutá automatka, ale co se dá dělat, težko jim to sprosté skandování někdo zakáže…

A aby toho nebylo málo, opět se rozvířila debata o obsazení trenérského křesla. Oživení by bylo potřeba. Všeobecná domněnka je taková, že mančaft jako takový má minimálně na divizi, jen je potřeba nechat mužstvo hrát svou vlastní hru. A dříve střídat. Třeba jeviněvská patnáctka vlezla na hriště v 75. minutě za stavu 3:1 a hned to bylo znát. Za čtvrt hodiny už to bylo 7:1.

AUTOR: Jaroslav Kysela