Září 25, 2016

RADEK JEŘÁBEK

V minulém kole na hřišti Botafoga Mělník se rozloučil se Sokolem Jeviněves další Fotbalista s velkým F, Radek „Krkovička“ Jeřábek alias „hlavičková obluda“. Radek se ihned po svém přestupu z Rapidu Psáry v roce 2007 stal oporou týmu. Pro tým byl vždy velice užitečný pro své fotbalové myšlení a schopnost zrychlit hru. Jeho největší zbraní byla hra hlavou. Během devíti sezon hlavičková obluda zaznamenala kopu gólů a přilákala tak do Jeviněvsi spoustu fanoušků. Jako jediný z hráčů našeho týmu měl vlastní věrný fanklub. I jeho jméno bylo v článcích Karla Zemana často skloňováno. Pojďme si připomenout i Radkovi světlé okamžiky, u kterých zaplesalo srdce nejednoho jeviněveského fanouška. Slabou náplastí pro fanouškovo srdce je skutečnost, že Radek s fotbalem nekončí, ale bude rozdávat fotbalovou radost i nadále za tým Libochovic B. Radku, děkujem!!

1. září 2007 Jeviněves-Cítov 2:0

Oživením bylo i střídání již vodu šlapajícího Radka J. Markem Fantou, který zřejmě s větší lehkostí zvládl sobotní zábavu na domácí půdě.

1. října 2007 Jeviněves – Chvatěruby 2:2

V 59. minutě přišla pro nás další rána, kdy Chvatěruby zvýšili na 2:0 po rohovém kopu krásnou hlavičkou. Na to jsme díky bohu rychle odpověděli kontaktním gólem. Po rozehrávce standartní situace z rohového kopu do vápna míč krásně trefil hlavou na zadní tyči Radek Jeřábek – 2:1 pro hosty.

Naše marná snaha a neurovnaná hra pokračovala až ke konci zápasu, kdy nám 1 bod zachránil po centru z pravé strany opět hlavou hvězda zápasu Radek Jeřábek. Krásný padající oblouček se snesl k tyči a v 88. minutě to bylo 2:2.

1. října 2007 Všestudy – Jeviněves 0 : 5 (0:2)

O úpravy konečného výsledku v 73 min. se postaral lahůdkovým centrem Petr V. po kterém z metru překvapivě i nohou zavěsil Radek Jeřábek k velké radosti svého fan klubu.

1. října 2007 – Jeviněves-Horní Beřkovice 2:2

Zápas začal pro nás lépe, než jsme očekávali. Již ve 3. minutě po rohovém kopu s přehledem zakončil hlavou naběhnuvší Radek Jeřábek alias „hlavičkující obluda“ (byl to jeho 6. gól hlavou ze 7, které dal) a bylo to 1:0.

1. dubna 2008 – Jeviněves-PTZ Nelahozeves 3:0

Již ve druhé minutě se však ukázalo, že nebude tak zle. Po přesném pasu Kosmana za obranu utekl Jirka Kokšál obráncům a nikým neatakován přihrál na malé vápno přesně na nohu nabíhajícího Radka Jeřábka a skóre bylo 1:0.

1. května 2008 – Jeviněves-Chlumín 2:1

Spasitelem posledních minut se stal Radek. Nejdřív nás hlavou dostal do vedení, když konečně trefil a pak po vyrovnání soupeře připravil šanci Honzovi Šelichovi. Který nám konečně zajistil tři body.

1. června 2008 – Jeviněves-Všestudy 2:1

To se nám vyplatilo hned v 50. minutě, kdy hlavičkující Radek Jeřábek trefil hostujícího obránce a ten si sklepl míč do vlastní branky. I když nepřímo, naše „hlavičkující obluda“ zaznamenala 10. gól v sezóně a stal se nejlepším střelcem týmu.

1. listopadu 2009 – Jeviněves-Mělník 3:3

Nejprve Marek Fanta zatáhl míč po levé straně, přihrál Karlovi Drahňákovi, který nezištně připravil volnému Radkovi Jeřábkovi a ten nedal Šporkovi šanci přesnou střelou k tyči.

1. května 2010 – Jeviněves-Chvatěruby 4:4

Téměř po rozehrání se na straně uvolnil Radek Jeřábek a předložil Broftíkovi letenku k návratu do lepších fotbalových časů – doufejme.

1. června 2010 – Mělník-Jeviněves 2:2

Opožděný arbitr nesmyslně odpískanou penaltou dostal domácí na koně, ale to bylo téměř vše, co předvedli. Brzy vyrovnal Honza Broft po nezištné přihrávce od Radka Jeřábka. Ještě jednou však musím objektivně uznat, že hra za druhý poločas byla opravdu dobrá, ale jen toho koření mělo být alespoň šest balíčků. Nebo že by se projevila absence populární „pušky“ Marka MustaFanty? Tak snad od příště bude Fotbalový Bůh s námi, ale neurážejme ho.

1. srpna 2010 – Jeviněves-Chvatěruby – 4:2

O dvě minuty později Radek Jeřábek po rohu vyrovnal samou radostí, že už nebude sám mezi samými babami.

1. září 2010 – Jeviněves-Chlumín 2:0

V tradičním folkloru neproměněných šancí jsme tradičně nastoupili od prvních minut. Nezapomínejme, že nejdůležitější je si šance vypracovávat, což svědčí o jisté herní kvalitě. Z tradiční mizérie nás vysvobodil pohledný zásah hlavou Radka Jeřábka.

1. září 2010 – Vojkovice B-Jeviněves 0:4

O definitivní uklidnění a potvrzení naší převahy se postaral dobře hrající Radek Jeřábek, a předložil Jirkovi Kokšálovi takovou tutovku, kterou nedokázal zahodit ani on. Na poslední čtvrthodinu se na hřiště dostal další padesátník Dušan Růženec a po chvíli pohotově ze skrumáže po rohu zvýšil na 3:0. To ovšem nebylo naše poslední gólové slovo. Po standardce rozehrané trenérem rozběhnutý Radek Jeřábek předložil opět skvěle osmatřicetiletému Romanovi Plickovi a zrodil se výsledek z hřiště soupeře, jaký naše anály dlouho nepamatují.

1. září 2010 – Jeviněves-Dolany 5:4

Nicméně jsme se v zápase neztratili a za dirigentské taktovky hrajícího trenéra St. Dvořáka stačili během čtvrthodiny vyrovnat. Branku zařídil v poslední době v pohodě a dobře hrající Radek Jeřábek po standartní situaci krásnou hlavičkou.

1. listopadu 2010 – Jeviněves-Hořín 2:3

Bohužel začátek utkání nás opětovně usvědčil z nepoučitelnosti a v desáté minutě jsme po dírách ve středu obrany dvakrát inkasovali. Naštěstí se nám po dlouhé době dařilo skórovat ze standardek a Pavel Macák s Radkem Jeřábkem hlavami srovnali stav. Zbytek poločasu byl překvapivě vyrovnaný.

1. dubna 2011 – Jeviněves-Postřižín 2:1

Ale po pořádku, jasnou převahu mohl zužitkovat už náš kapitán dvěma prudkými hlavičkami z náběhu, bohužel netrefil. Povedlo se to až Radkovi Jeřábkovi, kdy po rohu přesně trefil do spodního koutu soupeřovi branky.

1. dubna 2011 – Chlumín-Jeviněves 0:2

Jirka Kokšál se konečně připomněl svojí tradiční hrou, prostě jednoduché míče do prostoru za obranu a z brejkových situací trpělivě čekat až to vyjde. Tentokrát to vyšlo v desáté minutě nastavení nezištnou přihrávkou Radkovi Jeřábkovi, který potvrdil naše zasloužené vítězství.

1. dubna 2011 – Všestudy-Jeviněves 2:3

V nastaveném čase ovšem přišla chvíle Radka Jeřábka. Všem odtajnil důvod, proč se nezapojoval ve druhé půli do hry a šetřil síly na závěrečný, a rozhodující šťouch. Trochu se možná zbytečný risk nelíbil paní Jeřábkové, ale nás fandy zajištěním třech bodů náramně potěšil.

1. září 2011 – Chlumín-Jeviněves 0:1

Radek Jeřábek – nasadí své prvomájové tempo v první minutě a vystačí s ním do nastavení, ale jednoznačně žije pro tým a je jednou z opor.

1. října 2011 – Jeviněves-Všestudy 1:0

Téměř s protiútoku zatáhl Jirka Kokšál výborně balón k lajně a připravil tutovku do prázdné pro Radka Jeřábka, který nedal šanci hostujícímu brankáři Lorencovi. Velmi povedená fotbalová lahůdka.

1. října 2011 – Dolany-Jeviněves 4:1

Utkání samotné jsme nezačali špatně. Ve dvanácté minutě po pěkném centru Martina Rozsypala vstřelil krásnou branku Radek Jeřábek.

1. října 2011 – Jeviněves-Kralupy 3:1

Po desátém kole 24 bodů, slovy kluka Paroubků, řekněte, kdo to dneska má. A jak k tomu došlo? Chytře jsme běhavou Čechii nechali čtvrthodinu vybláznit a pustili je do jediné šance, kterou nevyužili. Pak z kopačky Radka Jeřábka přišel náš úder, a po pěkné střele naše vedení.

1. října 2012 – Jeviněves-Kralupy 2:1

Ve druhé půli vstřelil vítěznou branku Radek Jeřábek a rychlost s jakou se k zakončení dostal, udivila i dva vyrůstající hřiby u dubu. Ti ještě teď kroutí nevěřícně hlavami: “ten snad musel jet z kopce“.