Červen 5, 2017

Sokol Cítov – Sokol Jeviněves 3:1 (2:0)

Cítov uhrál proti favoritovi cenné body v boji o záchranu.

3. 6. 2017 17:00

Tělovýchovná jednota Sokol Cítov, z.s. 3:1 (2:0) TJ Sokol Jeviněves, z.s.

71 diváků

STŘELCI:

15. Pavlík Jakub, 1:0

35. Mužák Martin, 2:0

57. Pavlík Jakub, 3:1

Rozhodčí: Růžička Jiří

Hostující zástupce pro web fotbalunas.cz pak sdělil: „Nerozumím tomu, proč Cítovští nemají koule a zkouší získávat body ´finančním příspěvkem´ soupeři. Je to nechutné a zbabělé. Nakonec si to uhráli poctivě.“

Mužák dostal Cítov do trháku

Hosté z Jeviněvse, papíroví favorité utkání, ačkoli na to se nehraje, navíc přijeli ve slátané sestavě bez jediného střídajícího hráče, začali utkání aktivněji, stejně jako minulý týden proti Mlékojedům, ale stejně tak inkasovali jako první. Útočník soupeře se zmocnil míče zhruba deset metrů na útočné polovině, prošel mezi třemi hráči a sám před brankářem zhruba na velkém vápně přihrál na střed mezi penaltu a velké vápno zcela volnému Pavlíkovi a ten míč bez problémů uklidil do prázdné brány. Jeviněves pak spálila zřejmě svou největší šanci utkání, když Honza Broft přestřelil prázdnou bránu asi z deseti metrů. Domácí byli v útoku dravější, několikrát jim chybělo jen lepší zakončení. Sem tam sice zazlobila i Jeviněves, ale šancí si příliš nevážila. Došlo i na jeviněvskou klasiku-rohový kop rozehraný do autu. A tak ještě před poločasem přišel načechraný centr do pokutového území Jeviněvse a neuhlídaný Mužák hlavou zvýšil na 2:0.

Pavlík definitivně rozhodl

Zkraje druhé půle Jeviněves sice Jirkou Kokšálem snížila na 1:2, ale očekávaný tlak nepřišel. Jen pseudoútoky bez myšlenky a neochota se vracet do obrany. Několikrát se tak Cítovští řítili v přečíslení na Jeviněvskou branku až to v 57. minutě vyšlo, když Kuba Pavlík dorazil do prázdné branky míč snad ze třiceti metrů poté, co hostující brankář mimo vápno skluzem první pokus o únik překazil. Kubovi Pavlíkovi se na Jeviněves daří. Jak v podzimním, tak i v tomto jarním zápase vstřelil Jeviněvsi po dvou brankách. A na závěr ještě jeviněvské obraně „utekl“ nejtěžší hráč domácích, avšak zakončil slabou střelou doprostřed branky.

AUTOR: JAROSLAV KYSELA

Ohlasy k zápasu

Sokol Jeviněves

Jaroslav Kysela: „Nerozumím tomu, proč Cítovští nemají koule a zkouší získávat body „finančním příspěvkem“ soupeři. Je to nechutný a zbabělý. Nakonec si to uhráli poctivě. Aspoň tomu tedy zatím budu věřit. Jinak ale, pokud si chcete zahrát fotbal bez stínu pochybností o tom, jestli je to čistý nebo ne, zapněte si Playstation.“

Zdroj: http://fotbalunas.cz