Září 26, 2016

Sokol Jeviněves – PTZ Nelahozeves 4:1 (2:1)

Atraktivní utkání nabídlo celkem pět gólů, většina z nich skončila v hostující síti. Útočné snahy Jeviněvsi vedl Kokšal, který si připsal další dva zásahy.

Neděle 25. 9. 2016 16:30

6. Tyle František,  1:0

25. Kokšal Jiří,  2:0

31. Kochman Tomáš,  2:1

53. Kokšal Jiří,  3:1

83. Broft Jan  4:1

Rozhodčí: Dvořák Martin.

Jeviněves nastoupila do zápasu s jediným náhradníkem, chyběl Honza Šelicha, Petr Jindřich a Petr Kindl, který je v trestu. Utkání s PTZ Nelahozeves bylo zpočátku vyrovnané, byli to možná více nelahozevští, kteří hrozili před brankou Jeviněvse. Ještě v první desetiminutovce ale Franta Týle chladnokrevně zakončil tváří v tvář hostujícímu brankáři na bližší tyč, když dostal pocukrovanou přihrávku od Martina Schoře.

I přesto, že mladý tým Nelahozevse neustále kousal,  pevnou obranu Jeviněvse obelstít nedokázal. Franta s Jirkou Kokšálem se na to už nemohli dívat, a tak použili v tréninku nacvičený signál, Franta centr zprava, Jirka rybička a míč skončil v šibenici. Takovýhle míče při tréninku obvykle končí v lepším případě někde u kabin (za což bývá Pavel Macák alias Jirka Luňák trenérem ještě pochválen – jestli nevěříte, přijďte se podívat: Pavel pálí tři metry vedle, ale trenér tleská a doplňuje slovy „výborně Pavliku“). No to jsem trochu odbočil.

I za stavu 0:2 Nelahozevští neskládali zbraně a Jeviněvsi se navíc zranil Petr Duchoslav. To se nemělo stát. Protože jsem bystrý chlapec, došlo mi hned, že když jsem na střídačce sám, bude řada asi na mě a budu muset na plac. Obrovskej plac.  A hodina zápasu před námi. Efekt se dostavil vzápětí:  pétezetka snížila na 2:1 po pěkné průnikové přihrávce z poloviny hřiště a přesném zakončení. Do poločasu už se skóre nezměnilo, i když hosté ožili a byli aktivnější.

Zkraje druhého poločasu jsme ale vlétli dobře a vytvořili si lehkou převahu, obrana si s přehledem hlídala rychlíky v útoku petezetky a Jeviněvští záložníci tahali útok za útokem. Při jedné útočné zteči se Kokšik zmocnil míče v soupeřově vápně, a po pár krocích jej poslal po levé ruce lehkou střelou po zemi do branky. Jirkův pátý gól v sezoně nás uklidnil a získali jsme herní převahu.

A když nás při dvou pěkných střelách snad ze 40 metrů a několika dorážkách z blízka podržel David v bráně, postavil se k trestňáku Broftik a udělal tečku za vydařeným utkáním. Všichni na hrišti podali dobrý výkon, Jeviněves se i díky střelecké efektivitě dál drží na druhém místě tabulky. Kdo by to čekal? Mourinho z Černoučka tak zatím zůstává v trenérském křesle, snad i díky tomu, že tentokrát dal šanci kompletní lavičce náhradníků.

Autor: Jaroslav Kysela, Sokol Jeviněves