Květen 15, 2017

Sokol Jeviněves – Sokol Dolany 6:0 (3:0)

Novotný s Šelichou vsítili dvě branky. Jak utkání vypadalo?

Neděle 14. 5. 2017 17:00

TJ Sokol Jeviněves, z.s. 6:0 (3:0) Tělovýchovná jednota Sokol Dolany, o.s.

45 diváků

STŘELCI:

4. Novotný Petr, 1:0

7. Šelicha Jan, 2:0

10. Novotný Petr, 3:0

69. Macák Pavel, 4:0

77. Šelicha Jan, 6:0

Rozhodčí: Driml Petr, Blahout Jiří, Obrajtr Tomáš

Nejlepší výkon jara ze strany Jeviněvse, to musím i když subjektivně, uvést hned na začátek. Jeviněves vlétla do utkání znamenitě, třemi rychlými brejky si zajistila vedení už v deváté minutě 3:0. Dvakrát se trefil po zranění vyléčený ve skvělé formě hrající Petr Novotný jednu branku přidal Honza Šelicha. Jinak asi nemá cenu vyzdvihovat jednotlivce, perfektně zahráli všichni. A s chutí. Nutno dodat, že oproti podzimu, kdy Jeňováky rozdrtili 8:3, byli hosté z Dolan znatelně slabší, ale i tak ne že by se nesnažili. Jenže nic jim nevycházelo ani na jednom konci hřiště. Po tříbrankové smršti se hra vyrovnala, dokonce na držení míče by možná lehce vedli Dolanští, ale na to se nehraje a to domácí věděli moc dobře, proto rychlými protiútoky zlobili dál.

Statistik by tedy možná ještě zaznamenal, že k další brance se schylovalo, když postupoval Honza Broft sám na dolanskou branku, ale rozhodčí, snad z lítosti, odpískal útočný faul poté, co se hostující stoper svalil na zem ve snaze Honzovi sebrat míč. Další podobný odpustek přišel když si Jirka Kokšál píchl míč podél hostujícího brankáře a ten jej fauloval. Jirka postupoval sám na bránu, takže pravidla zní jasně. Přesto hostující brankář hrál dál. To ještě netušil, že nad ním rozhodčí podrží ochrannou ruku ještě jednou ve druhém poločase při dalším podobném okamžiku. Naštěstí se takové hrubky staly v utkání, kde výsledek nijak významně neovlivnily, za vyrovnanějšího průběhu by to víc než mrzelo…

Druhý poločas si totiž domácí pohlídali začátek, což se jim v sezoně několikrát nepodařilo a naopak ještě navyšovali skóre ve svůj prospěch.  Trefili se podruhé Honza Šelicha, a jednou Pavel Macák a Jirka Kokšál. Někteří z hostujících hráčů toho postupem času více prodebatovali než nahráli. A Jeviněves si utkání užívala. Stejně tak diváci. Bylo to celkem nečekané, ale o to zaslouženější vítězství domácích a znamená to, že jsou nyní na třetí příčce za nedostižnými Zárybami  a Čečelicemi, se kterými se utkají v dalším kole. Mourinho z Černoučku tak dostal od svých hráčů pěkný dárek ke svým narozeninám. Více však v moci samotných hráčů není a o prodloužení jeho trenérské smlouvy se tak ještě bude jednat a roli sehraje více faktorů. Například množství zraněných jeviněvských hráčů – nejsou přetížení, přetrénovaní?

AUTOR: JAROSLAV KYSELA

Zdroj: http://fotbalunas.cz