Listopad 21, 2016

Sokol Jeviněves – Sokol Dřínov 3:1 (3:0)

Poslední podzimní kolo přivítal domácí Sokol Jeviněves sousedy v tabulce z Dřínova s odhodláním potvrdit tři body získané na Čechii a zakončit podzim výhrou.

Sobota 19. 11. 2016 13:30

3. Bařtipán Václav (vl.), 1:0

16. Velický Dominik, 2:0

38. Broft Jan, 3:0

78. Hampejs Jiří, 43:1

Rozhodčí: Kudrna Pavel.

Hosté nestíhali

Za mírného deště, na podmáčeném trávníku (jaký rozdíl od prvních srpnových zápasů na betonovém hřišti) byla Jeviněves od začátku lepším týmem, s větší chutí hrát. Hrálo se téměř výhradně na polovině Dřínova a obrana hostí byla neustále pod tlakem. Už ve třetí minutě ale domácím obrana hostí notně pomohla, když Dodo nacentroval na přední tyč a hostující brankář nešťastně vyboxoval míč do zad svého obránce Bařtipán od něhož míč skončil v síti – 1:0.

Dodo Velický se ukázal jako velký univerzál. Minulý týden vychytal výhru, když zamknul kasu na Čechii a teď přidal už druhou branku (budeme-li tu první na rozdíl od pana rozhodčího považovat za jeho), když se zleva prodral až před branku a zhruba z deseti metrů tvrdě vypálil na bližší tyč. Otěže zápasu domácí drželi jasně ve svých rukou, Dřínov pouze párkrát zazlobil, ale akce byly zastaveny ještě v zárodku, takže do žádné vážnější šance se hosté nedostali. Před poločasem Honza Broft s přehledem proměnil penaltu po faulu na Pavla Macáka a o výsledku bylo téměř rozhodnuto. A to ještě nebyla kvůli ofsajdu uznána krásná branka Honzy Šelichy, který z voleje do brány napálil centr od Petra Kindla.

Domácí Sokol už si výhru vzít nenechal

Druhý poločas už nebyl příliš ke koukání. Jeviněvští polevili v koncentraci, na hřišti se víc diskutovalo než hrálo, takže v podstatě vyčnívaly jen dvě věci – Dodo chtěl zkompletovat hattrick, jenže zapomněl z penalty do míče kopnout, takže ji hostující brankář s přehledem lapil. Budiž mu odpuštěno, na dokopné se z prohřešku „vypanákoval“.  Hostům se pak z ojedinělé akce podařilo snížit na 3:1 když za obranu zaběhl Hampejs a s přehledem zakončil.

AUTOR: JAROSLAV KYSELA

Ohlasy k zápasu

Sokol Jeviněves

Jaroslav Kysela (brankář): „Kdybych měl ještě bolavé koleno, tak jsem při inkasovaném gólu nepadl a míč bych možná chytil do koše (úsměv). Dokopná po zápase se taky vydařila, komu víc, tak ten se z toho vyspí. Jarní sezona začíná koncem března, do té doby se snad všichni uzdraví, vrátí se Franta Týle s Petrem Jindřichem, snad se konečně ukáže „paní Colombová“ – nová posila Ondra Kubeš, začne pravidelně chodit Patrik Zeidler a když bude pořádný trenér, mohli bychom v tabulce vystoupat ještě výš.“