Září 12, 2016

Sokol Jeviněves – Sokol Sazená 4:0 (3:0)

Kokšal nastartoval Jeviněves dvěma rychlými góly

Pokud chcete vidět, jak vypadá fotosyntéza, když se vynechá voda, zajeďte se podívat do Jeviněvse na hřiště. Slunečné a horké počasí nám prodlužuje léto, ale hrací ploše neprospívá. Přesto se sešla slušná divácká návštěva, aby viděla až překvapivě jednoznačný zápas.

Rychlé vedení

Ne snad, že by Jeviněves zamkla Sazenou na její půlce, ale hrála důrazněji, s lepším pohybem a pěknými kombinacemi. Zato Sazená dorazila s několika zraněnými hráči a na takovém terénu je to pak ó to těžší. Už v sedmé minutě Jarka Kokšál vymetl složitou střelou z úhlu pavučinku ze šibenice u první tyče a vzápětí přidal druhou branku, čímž dostal domácí do pohody, se kterou dokázali zodpovědně naložit, hosty do ničeho nepouštěli.

Všechny řady odehrály dobré utkání, nejvíce bych ale vyzdvihl zálohu, která zásobovala útok pěkný mi přihrávkami a při obranné práci pak celkem vysoko odebírala hostům míč a dostávala se do zakončení. Dominik Velický přidal do poločasu ještě třetí branku a přesto šla Jeviněves do druhé půle s vědomím nenechat se zaskočit a zápas jakkoli zdramatizovat.

Jeviněves pokračovala v nastolené hře

To se podařilo, hosté ze Sazené měli dvě, řekněme, pološance, které ale nedokázali zakončit, Jeviněves naopak přesně a rychle kombinovala až k zakončení a zaslouženě tak vstřelila ještě čtvrtý gól po krásném nacvičeném signálu. Marek Paul nabíhá při rohovém kopu k vápnu na zakončení, míč ale schválně mine, pokračuje v pohybu, za ním stojící Martin Schoř míč placírkou posune na malé vápno, kde jej Marek doběhne a po oklamání brankáře s jistotou zakončuje. Jak v pozápasovém rozhovoru prozradili, tuhle varinatu rozehrání dlouho pilovali, ale vyplatilo se.

Příští týden potká Jeviněves silné Botafogo, těší se ale koněčně na kvalitní hřiště a pokusí se urvat nějaké body. V Sazené po utkání skloňovali slovo sestup, myslím ale, že tak horké to nebude, přeci jen jsou odehrány zatím jen tři kola. Napravit to Sazenští mohou už v soboru v domácím utkání se Zarybami. A Jeviněvští by měli nějakým způsobem podpořit tu fotosyntézu na hřišti.

Autor: Jaroslav Kysela

30. Velický Dominik, 3:0

85. Paul Marek, 4:0

Rozhodčí: Štolba Martin.

Hodnocení zápasu (ze strany hostů)
Na třetí mistrovský zápas podzimní části třetí třídy jsme jeli do Jeviněvse. Čekal nás těžký soupeř se kterým nemáme zrovna kladnou bilanci. A když ještě přidám úmorné vedro, hřiště z náznakem nějaké trávy s betonovým povrchem, měl jsem obavy kolik borců dorazí. Moje obavy se naplnili, proto musím poděkovat hráčům kteří nastoupili i přes svá zranění. Sestava: V brance byl Zíma, obrana Podracký, Vosmik O., Dunko, Vosmik T., záloha Cakl M., Novák, Jansa, Karhan, útok Knoflíček A., Hlaváček. Na střídání byli připraveni Kalina, Chmelař. Zápas začal a domácí se do nás pustili, naši zdecimovaní zraněními sice odolávali ale bylo vidět že dlouho nevydržíme. Už v sedmé minutě po nákopu domácích letěl míč těsně před velké vápno a po odrazu spadl do velkého vápna. Tohle musí brankář stáhnout pro sebe ale bohužel náš brankář stál na lajně jako přikovaný. Obránci sice svedli ještě souboj s útokem ale domácí borec vystřelil z ostrého úhlu a k překvapení všech míč zapadl do naší branky. Hrůza, zase jsme si pomalu dali sami gól a naše snaha o nějaký výsledek se vzdaloval mílovými kroky. Ještě jsme se snažili ale v desáté minutě domácí opět udeřili a bylo vymalováno. Naše zdecimované řady pomalu odpadávali a za stavu dva nula i domácí malinko polevili. Zápas šel dál a ve třicáté minutě si naši opět vybrali slabší chvilku, udělali jsme chybu z které padl třetí gól. Bylo po nás, těžko hledat nějaké síly na zvrat a tak se šlo do kabin za stavu tři nula pro domácí. Co dodat, o půli šel ven zraněný Hlaváček a do hry nastoupil Kalina. Ale to ještě nebyl konec překvapení, Matěj Cakl přišel a se slovy já na to seru, odkráčel do kabiny, přičemž cestou do kabiny častoval Sazenou ne zrovna lichotivými slovy. Tento duševní zkrat mladého fotbalisty nikdo nepochopil a myslím si že bude lépe když si půjde za roh dát pár facek, pokud si vůbec uvědomuje co udělal. No nic, do hry šel i Chmelař takže jsme v tu chvíli měli střídačku prázdnou a na hřišti jsme měli ještě zraněného Jansu a Adama Knoflíčka. Druhá půle začala a vezla se ve znamení domácích kteří si pohlídali vedení a věru že nás pustili asi do dvou šancí které jsme stejně nevyužili. Poslední hřebík do naší rakve zatloukli domácí v osmdesáté páté minutě a dali čtvrtý gól. Neměli jsme síly něco změnit a tak zápas plynul pomalu ke smutnému konci. Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil naše trápení. Co dál? Vím že je brzo na nějaké závěry ale pokud nenajdeme nějaké posily a nezačneme pořádně trénovat pomažeme okamžitě zpátky do pralesu. Každý si musí sám sáhnout do svědomí a udělat něco proto aby se hrál lepší fotbal. Fotbalu zdar.
Zdroj: http://www.tjsokolsazena.estranky.cz/clanky/diskuzni-forum.html
Autor: Jedla