Květen 30, 2017

Sokol Jeviněves – Start Mlékojedy 1:2 (0:0)

Po debaklu v Čečelicích si Jeviněves hodlala spravit chuť v domácím zápase proti zachraňujícím se Mlékojedům

28. 5. 2017 17:00

TJ Sokol Jeviněves, z.s. 1:2 (0:0) Tělovýchovná jednota Start Mlékojedy

40 diváků

STŘELCI:
2. Gerencséry Lukáš, 0:1
60. Hruška Michal, 0:2
67. Schoř Martin, 1:2
Rozhodčí: Malíř Petr

V úmorném vedru na tvrdém vyschlém hřišti začala aktivně, vytvořila si tlak, z něhož však nevytěžila více než nastřelené břevno a tyčku Honzou Šelichou respektive Broftem. Pár dalších náznaků šance zlikvidoval hostující golman. Hosté se protlačili do vápna hostí jen ojediněle, vše ale zvládla domácí obrana zpacifikovat. Jedinou střelu hostí v na bránu v prvním poločase z přímého kopu domácí brankář kryl. Očekávalo se, že druhý poločas Jeviněves přetaví svou převahu v gólové vyjádření, ale ta jakoby ve své snaze polevila a hosté toho využili, když v individuálním úniku hostující Michal Hruška postupně uháčkoval tři domácí hráče a prostčil míč na brankovou čáru tak, že domácí obránce ve snaze míč odkopnout jej poslal do vlastní sítě.

Domácím však stále zbývala půlhodina k obratu, ke kterému jakoby se nadechli a byli odměněni vyrovnávací brankou – Martin Schoř usměrnil centr z pravé strany „koníčkem“ tak, že míč šťastně přeskočil hostujícího brankáře. Byla to ukázka Martinovy vytříbené techniky a geniality. Po zápase skromně vyprávěl zástupu novinářů, že právě tak to chtěl udělat. Nicméně místo tlaku Jeviněvse přišlo zaváhání v její obraně, krátkou malou domů vystihl hostující Gerencséry a špičkou kopačky podél vyběhnuvšího golmana zajistil Mlékojedům tři body. Body šťastné, ale nutno dodat, že tomu štěstí šli hosté naproti svou snahou a bojovností. Mlékojedští tak udělali důležitý krok k záchraně ve třetí třídě, Jeviněves se propadla z nečekaného třetího místa na páté a příště by měla více zabojovat už jen proto, aby si zachovala přízeň fanoušků, kteří tentokrát odcházeli dost rozmrzelí.

(Zdroj: http://fotbalunas.cz)