Březen 27, 2017

Zárybské béčko potvrdilo formu hned na úvod jara

První jarní utkání se střetla za pěkného jarního počasí Jeviněves ze suverénem podzimu Zárybami. Na podzim je doma dokázala porazit, když si během úvodní čtvrthodiny vytvořila třígólový náskok a celý zápas pak vyhrála 4:2. Pak už ale Záryby prohrály jen jedinkrát a vyhouply se na první příčku tabulky. Jeviněves se usadila na sedmém místě.

Již od začátku bylo zřejmé, že Zárybští jsou fotbalově někde jinde. Souhra všech řad, pohyb, zpracování, nápaditost a minimálně o stupeň vyšší rychlostní stupeň byly atributy, kterými si vytvářeli jednu šanci za druhou. Během prvních dvaceti minut třikrát přesně zakončili, z čehož zejména první gól zavěšený po centru z pravé strany bombou z voleje pod víko byl výstavní.

 Budiž zmíněno, že jeden dva útoky zaváněly neodpískaným ofsajdem, ale i pokud to tak bylo, na výsledek utkání to zásadní vliv zřejmě nemělo. Až poslední čtvrthodinu se domácí trochu uspokojili a i Jeviněvští si dokázali vytvořit dvě slušné šance, chyběl jim však klid v zakončení.

 Ve druhém poločase už domácí trochu ubrali na přímočarosti. Skóre navýšili po rohovém kopu, kdy domácí útočník předskočil hostujícího brankáře a pak opět po sporné ofsajdové situaci a přihrávce zprava před prázdnou branku pečetili na 5:0. Jeviněves měla i ve druhé půli pár gólových šancí, ale ke gólu jich potřebuje příliš mnoho, chce to víc klidu a odvahy, v příštích zápasech by to mohlo mrzet více než v již rozhodnutém zápase. Pokud Záryby budou podávat takovéto výkony, budou jasní postupující do okresu.

 AUTOR: Jaroslav Kysela

(Zdroj: http://fotbalunas.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.